блог

Договір купівлі-продажу квартири в Україні в 2021 році: що потрібно знати

Щоб придбати квартиру у власника, недостатньо просто передати йому гроші. Потрібно оформити відповідний договір купівлі-продажу нерухомості, згідно з яким ви стаєте новим власником майна в законному порядку. Так який же порядок оформлення договору купівлі


Щоб придбати квартиру у власника, недостатньо просто передати йому гроші. Потрібно оформити відповідний договір купівлі-продажу нерухомості, згідно з яким ви стаєте новим власником майна в законному порядку. Так який же порядок оформлення договору купівлі


Щоб придбати квартиру у власника, недостатньо просто передати йому гроші. Потрібно оформити відповідний договір купівлі-продажу нерухомості, згідно з яким ви стаєте новим власником майна в законному порядку. Так який же порядок оформлення договору купівлі-продажу квартири?

Що потрібно знати перед оформленням угоди і як не потрапити в руки квартирних шахраїв?
Що таке угода купівлі-продажу квартири?

Фактично це момент переходу житла від одного власника до іншого на законних підставах за участю продавця, покупця, їх представника - ріелтора і нотаріуса.

Завдання ріелтора - супровід угоди. Сюди входить первинний аналіз об'єкта, документів, історії квартири, а також підготовка всіх необхідних документів до безпосереднього укладення нотаріального договору купівлі-продажу. Окрім цього рієлтори можуть допомогти якісно та найкращих взаємо-вигідних умовах досягнути домовленностей між покупцем та продавце. Ясна річ, що агент з нерухомості бере свої комісійні. У ЛЬвові вони складають близько 3 - 5% вартості квартири.

Отже які документи необхідні при оформленні договору купівлі-продажу квартири?

При покупці квартири на вторинному ринку, так би мовити “з рук”, перед угодою необхідно підготувати ряд документів:

  • паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін
  • документ, який підтверджує право власності на квартиру (як правило, це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування (дарча), договір довічного утримання, спадок)
  • свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розлучення, свідоцтво про смерть власників (якщо це, наприклад, спадок)
  • письмову згоду дружини / чоловіка на продаж квартири (якщо нерухомість купувалася спільно)
  • письмову згоду дружини / чоловіка на покупку квартири, їх присутність під час угоди
  • виписка з реєстру про реєстрацію права власності
  • оцінка квартири (зробити свіжу)
  • техпаспорт на квартиру (якщо є)
  • свіжа довідка, яка засвідчує кількість людей, прописаних в квартирі
  • дозвіл законних представників, органів піклування, якщо є неповнолітні і недієздатні власники
Вартість оформлення договору купівлі-продажу нерухомості

При оформленні договору купівлі-продажу нерухомості потрібно бути готовим до додаткових витрат, які будуть крім оплати фактичної вартості об'єкта.

Вам доведеться оплатити: послуги нотаріуса (в середньому 3,5 тис. Грн і вище), податок - 1% вартості квартири, пенсійний збір - 1% вартості квартири. Окрім цього, нерідко, виникає ще додатковий податок у вигляді 5% (податок на прибуток) + 1,5% (військовий збір), при переоформленні нерухомості, яка була набута у власність продавцем меньше трьох років тому.

Як перевірити забудовника при купівлі квартири

Якщо до операції залучався ріелтор - його комісійні. Є варіант, коли за це платить замовник (покупець або продавець), також буває, що за домовленістю сторони ділять цю витрату між собою.

Нотаріуса важливо вибирати ретельно, вивчивши його репутацію на ринку. Це повинен бути перевірений фахівець, який діє в рамках закону. Перевірити нотаріуса можна в єдиному реєстрі нотаріусів України, який є у вільному доступі. Там за серією та номером бланка ви можете перевірити справжність. Попросіть нотаріуса також показати ліцензію (свідоцтво, яке дозволяє займатися нотаріальною діяльністю).

Як правильно оформити договір купівлі-продажу квартири

Угода повинна відбуватися в присутності нотаріуса. Він готує договір купівлі-продажу квартири і надає його продавцю і покупцю для ознайомлення. Важливо перевірити правильність написання всіх особистих даних (ПІБ, серії та номери паспортів, ідентифікаційні коди), суму договору, дані про квартирі, в тому числі адресу, площа, інші технічні відомості. У договорі має бути вказана точна дата укладення угоди.

Якщо хто-небудь зі сторін перебуває у шлюбі, потрібно присутність чоловіка / дружини та письмову згоду на вчинення правочину.

Коли договір попередньо узгоджений, відбувається грошовий розрахунок, оплачуються податки, збори і послуги нотаріуса, потім відбувається підписання договору купівлі-продажу. Нотаріус його посвідчує.

Потім дані про нового власника вносяться до Реєстру речових прав. Новий покупець оплачує виписку з реєстру, яка підтверджує його право власності на квартиру.


Наше агентство нерухомості Avrira Realty займається не тільки підбором об’єктів, але й їх перевіркою на законність володіння та “чистоту” документів. Будемо раді допомогти із купівлею Вашої мрії ;)

Чекаємо Вас в нашому офісі на вул. Данилишина 2 у м.Львів

Залишити Коментар

Залогіньтесь та залиште коментар